Czy w procedurze odwróconej zamawiający na podstawie art. 26 ust. 3 Pzp wzywa do złożenia oświadczenia o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 Pzp, wszystkich wykonawców, którzy nie złożyli takiego oświadczenia w terminie, o którym mowa w art. 24 ust. 11 Pzp?

Czy w procedurze odwróconej zamawiający na podstawie art. 26 ust. 3 Pzp wzywa do złożenia oświadczenia o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 Pzp, wszystkich wykonawców, którzy nie złożyli takiego oświadczenia w terminie, o którym mowa w art. 24 ust. 11 Pzp?

Ponieważ w procedurze odwróconej oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 Pzp składane jest w celu wykazania braku podstaw wykluczenia, żądanie tego oświadczenia odbywa się

czytaj więcej 27 lis 2019, 08:49
Uprawnienie do zażądania próbki ograniczone jest przez art. 25 ust. 1 Pzp, zgodnie z którym w postępowaniu zamawiający żądając próbki nie może narażać wykonawców na nadmierne obciążenia finansowe

Uprawnienie do zażądania próbki ograniczone jest przez art. 25 ust. 1 Pzp, zgodnie z którym w postępowaniu zamawiający żądając próbki nie może narażać wykonawców na nadmierne obciążenia finansowe

Z uwagi na zasady zachowania uczciwej konkurencji oraz równego traktowanie wykonawców oraz jawności i pisemności postępowania procedura przeprowadzenia prezentacji powinna być opisana w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, a jej przebieg i rezultaty odpowiednio udokumentowane.

czytaj więcej 27 lis 2019, 08:33
W kosztorysie ofertowym wykonawca w jednej pozycji podał większą ilość jednostek niż została podana w przedmiarze robót przez zamawiającego. Czy taką omyłkę należy uznać za inną omyłkę, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 Pzp, czy oferta podlega odrzuceniu?

W kosztorysie ofertowym wykonawca w jednej pozycji podał większą ilość jednostek niż została podana w przedmiarze robót przez zamawiającego. Czy taką omyłkę należy uznać za inną omyłkę, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 Pzp, czy oferta podlega odrzuceniu?

Należy przyjąć tu możliwie szerokie rozumienie terminu omyłka użytego w art. t 3 Pzp. Omyłką będą więc zarówno błędy w przygotowaniu oferty i odpowiednim, prawidłowym wyrażeniu jej treści popełnione przez wykonawcę, jak też pominięcia (np. wynikające z zapomnienia, błędnego rozumienia wymagań siwz…. etc.) w wypełnieniu czy przedłożeniu wszystkich elementów oferty.

czytaj więcej 26 lis 2019, 08:10
Czy zgłoszenie przez wykonawcę robót budowlanych do odbioru zawsze nakłada na zamawiającego obowiązek odbioru tych robót?

Czy zgłoszenie przez wykonawcę robót budowlanych do odbioru zawsze nakłada na zamawiającego obowiązek odbioru tych robót?

Czynność odbioru obiektu budowlanego jest czynnością jednostronną i obowiązkiem inwestora, do którego powinien on przystąpić po zakończeniu robót i przedstawieniu ich do odbioru. Celem dokonania odbioru robót jest potwierdzenie ich wykonania co do zakresu, jakości oraz tego czy zostały one wykonane zgodnie z umową o roboty budowlane ...

czytaj więcej 26 lis 2019, 08:01

© 2015 - 2019 conexis.pl / blogprzetargi.pl

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.  Rozumiem i akceptuję